احداث سایت میانی پسماند‌های شهری، در دست اقدام است

سایت میانی سازمان مدیریت پسماند شهرداری سیرجان در زمینی به مساحت ۱۹ هزار متر مربع در کیلومتر ۵ جاده بندرعباس در حال احداث است. عملیات احداث این سایت از بهمن‌ماه سال ۱۴۰۱ شروع شده است و طی سه فاز تکمیل می‌شود. پس از راه‌اندازی فاز اول، زباله‌های سطح شهر به صورت موقت به این مکان انتقال می‌یابد.

به گزارش مدیریت ارتباطات شهرداری، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند هزینه راه‌اندازی فاز اول سایت موقت زباله را بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان اعلام کرد و اظهار امیدواری نمود این سایت تا پایان تابستان ۱۴۰۲ راه‌اندازی شود.

علی رضایی، گفت: به منظور رعایت مسائل زیست‌محیطی، مکان دفن زباله‌ها باید فاصله‌ی زیادی از شهر داشته باشد لذا سایت نهایی دفن زباله‌ها در کیلومتر ۱۶ جاده سیرجان- شیراز در نظر گرفته شده است. زباله‌های سطح شهر به سایت میانی و از آنجا توسط سیم‌تریلر(مخصوص حمل زباله)، جهت دفن و خاک‌پوشانی به سایت نهایی دفن زباله‌ها منتقل می‌شود.

وی ادامه داد: تداخل تردد ماشین‌آلات متعدد حمل زباله‌ی سازمان مدیریت پسماند با ماشین‌آلات معدن گل‌گهر بین ساعات ۵ تا ۷ صبح در جاده سیرجان- شیراز تا معدن گل‌گهر، باعث افزایش مشکل ترافیکی این مسیر است. بنابراین راه‌اندازی سایت میانی(سایت موقت پسماند) و انتقال زباله‌ها به این سایت برای حل این معضل، سهولت رفت‌و‌آمد، کاهش هزینه‌های حمل‌و‌نقل ماشین‌آلات شهرداری و تسریع عملیات جمع‌آوری زباله‌ بسیار موثر است.

به گفته‌ی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند، در فاز اول سایت میانی، محصور کردن این سایت، احداث رمپ‌ برای جانمایی محل دستگاه‌های سیم تریلر(مخصوص حمل زباله)، احداث باسکول، اتاق نگهبانی و راه‌اندازی تاسیسات و آب و برق انجام می‌شود. همچنین تا پایان سال جاری پیمانکار فاز ۲ انتخاب و عملیات اجرایی آن آغاز خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=9660

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: