در پی حضور شهرداری سیرجان در نمایشگاه گردشگری بین المللی تهران

جمعی از وزرا از شهرداری و شورای شهر سیرجان تقدیر کردند

هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران در آستانه سفرهای نوروزی، با حضور رئیس جمهور، دبیرکل گردشگری سازمان ملل متحد، جمعی از وزرا و مقامات با شرکت شهرداری های برتر کشور و کلانشهرها در سالن اجلاس سران برگزار شد.

هفدهمین نمایشگاه گردشگری تهران در آستانه سفرهای نوروزی، با حضور رئیس جمهور، دبیرکل گردشگری سازمان ملل متحد، جمعی از وزرا و مقامات با شرکت شهرداری های برتر کشور و کلانشهرها در سالن اجلاس سران برگزار شد.

 

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان، در این نمایشگاه بین المللی، شهرداری سیرجان با معرفی مناطق گردشگری شهرستان حضور یافت و جاذبه‌های تاریخی، گردشگری و … را به نمایش و در معرض دید عموم مردم و بازدیدکنندگان قرار داد.

وزیر اقتصاد و دارایی دی پی این حضور شهرداری سیرجان، ضمن تقدیر از شهرداری و شورای شهر سیرجان از حمایت استاندار کرمان، شهردار و اعضای شورای شهر سیرجان در این نمایشگاه قدردانی کرد و گفت: نقش شهرداری ها در شناسایی و معرفی مناطق گردشگری کشور و ارزآوری گردشگران شکوفایی و توسعه اقتصادی به همراه دارد.

همچنین وزیر گردشگری در این خصوص افزود: شهرداری سیرجان نماد گردشگری سیرجان و استان کرمان را به خوبی و شایستگی در این نمایشگاه ارایه کرد.

ضرغامی با اشاره به تشکیل میز تخصصی گردشگری در کشور با توجه به ظرفیتهای سیرجان و کرمان اظهار داشت: با توجه به ظرفیت‌های عظیم سیرجان و توانمندی مدیران و همدلی و همکاری شهرداری و شورای شهر، اگر در این حوزه سرمایه گذاری انجام شود میتواند در اقتصاد، فرهنگ و حتی دیپلماسی جهانی (با توجه به شهرت جهانی سیرجان) نقش جدی داشته باشد؛ البته در توسعه گردشگری برخی شهرداری ها نظیر شهرداری سیرجان، کرمان، کرمانشاه، هرمزگان و دیگر کلانشهرها اقدامات خوبی انجام داده اند.

همچنین وزیر کشور در گفتگوی اختصاصی با بیان اینکه شهرداری و شورای شهر سیرجان با حمایت استانداری کرمان و مجتمع صنعتی و معدنی گل گهر سیرجان در حوزه گردشگری و صنایع دستی رشد و توسعه قابل توجهی داشته، یادآور شد: نقش پررنگ شهرداری و شورای شهر سیرجان که زیربنای عمرانی و توسعه شهری را آماده کرده اند، زمینه اشتغالزایی و استقبال گردشگران و مسافران را فراهم کرده‌اند.

احمد وحیدی حضور شهرداری سیرجان و معرف ظرفیت های بزرگ گردشگری در هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته را مهم ارزیابی کرد و اظهار داشت: با توجه به استقبال بسیار خوب مردم، مسئولان و وزرا از غرفه شهرداری سیرجان در این نمایشگاه، شهرداری و شورای شهر سیرجان باید از این فرصت‌ها به نحو مطلوب استفاده کند و گردشگری و صنایع دستی در تولید اشتغال، درآمدزایی و ارزآوری بسیار اهمیت دارد و خوشبختانه در این زمینه شهرداری و شورای شهر سیرجان بهمراه گل گهر، استانداری و دیگر دستگاه‌ها برای حمایت از این دو حوزه اقدامات قابل توجهی انجام داده اند.

وی با بیان اینکه گلیم سیرجان جهانی شده و ما باید با کمک شهرداری، شورای شهر، فرمانداری، گل‌گهر و میراث فرهنگی نسبت به توسعه و گسترش آن اقدام کنیم و سالیانه همایش و نمایشگاه بین المللی داشته باشیم، افزود: سال آینده شخصا به سیرجان سفر خواهم کرد و اقدامات لازم در حوزه صنایع دستی، فعالیت‌های عمرانی و شهری برای میزبانی از مسافران و گردشگران را در اختیار استانداری و شهرداری سیرجان قرار خواهیم داد.

لازم به ذکر است مقامات، وزرا، سفیران کشورها و بسیاری از مسوولین از جمله مشاور وزیر اقتصاد و دبیر اجرایی فراکسیون دیپلماسی فرهنگی مجلس شورای اسلامی از غرفه شهرداری سیرجان در این نمایشگاه بازدید کردند.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=10531

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: