سومین نشست خبری شهردار سیرجان برگزار شد

یکشنبه نهم بهمن‌ماه ۱۴۰۱ شهردار، مجموعه مدیران شهرداری و شهرداران مناطق، میزبان خبرنگاران و اصحاب رسانه سیرجان بودند. بازدید از ۲۸ پروژه تکمیل شده و در دست اقدام شهرداری طی یک سال گذشته، توضیحات مدیران مربوطه در‌خصوص پروژه‌های مختلف و برگزاری سومین نشست خبری شهردار سیرجان با اهالی رسانه شهرستان از جمله برنامه‌های تدارک ‌دیده شده در این بازدید بود.

در این برنامه ضمن آشنایی اهالی رسانه با عملیات‌ها و اقدامات شهرداری و میزان پیشرفت آن‌ها، نظرات و پیشنهادات و انتقادات آن‌ها در سومین نشست خبری شهردار سیرجان بیان شد و دکتر علی‌اکبر کریمی‌پور و معاونان وی پاسخگوی بسیاری از مسائل و مباحث مطرح شده، بودند. شهردار سیرجان موضوعات مختلف مطرح شده توسط خبرنگاران را پاسخ داد و خلاصه‌ای از اقدامات شهرداری طی یک سال گذشته را به صورت کلی بیان کرد.

در ابتدای نشست خبری، دکتر علی‌اکبر کریمی‌پور با اشاره به همراهی اصحاب رسانه که با انتقادات سازنده مجموعه مدیریت شهری را یاری کردند، نظرات اهالی رسانه را سازنده دانست و گفت: هدف شهرداری سیرجان خدمت صادقانه به شهروندان است و درخواست مردم، اولویت اول مجموعه شهرداری‌ست. بهترین پل ارتباطی شهرداری با مردم سامانه ۱۳۷ است. مشکلاتی را که مردم انتقال می‌دهند در نقشه‌های جی‌آی‌اس پیاده و براساس آن کار انجام می‌شود.

وی درخصوص بودجه شهرداری توضیح داد: با همکاری شورای شهر و همکاران شهرداری، ۱۲۷۰ میلیارد تومان بودجه سال ۱۴۰۱ تدوین و به شورای شهر تقدیم شد؛ زیرا شهر سیرجان آینده‌‌دار است و باید در شان این شهر کارهای زیربنایی و اساسی صورت گیرد. افزایش بودجه نسبت به سال ۱۴۰۰ به معنا گامی بلند در توسعه شهری و ارائه اقدامات بیشتر و خدمت‌گزاری بهتر به شهروندان است.

وی پروژه‌های تکمیل شده و یا در دست اقدام شهرداری را از ابتدای سال تا‌کنون حاصل تلاش مجموعه مدیریت شهری دانست و افزود: در شرایط سخت اقتصادی و تغییر قیمت‌ها با پیمانکاران قرارداد بسته شده است اما در این شرایط شهرداری به تمام تعهداتی خود در زمینه عملیات‌های عمرانی عمل کرده و این موضوع ادامه دارد.
کریمی‌پور، علاوه بر بودجه تحقق یافته برای شهرداری به پشتوانه این بودجه در سطح شهر سیرجان اشاره کرد و گفت: وصول ۲۲۰ میلیارد تومان از مطالبات شهرداری مربوط به سال ۸۲ تا امروز، اخذ رای به
نفع شهرداری با مبلغی حدود ۱۶۰ میلیارد تومان در مورد کمیسیون ماده ۱۰۰، اخذ ۲۲۰ سند تک‌برگ و حصارکشی ۵۰ ملک متعلق به شهرداری جزو پشتوانه‌ی بودجه و اعتبار شهرداری به شمار می‌رود.

شهردار سیرجان از خرید تجهزات و ماشین‌آلات آتش‌نشانی مورد نیاز با هزینه‌ ۳۰ میلیارد تومان و خرید نردبان آتش‌نشانی با هزینه‌ای بالغ بر ۴۳ میلیارد تومان جهت ایمنی شهروندان همچنین انعقاد قراردادهای شهرداری با پیمانکاران و محیا کردن شرایط برای ورود پیمانکاران متخصص در زمینه نگهداشت و توسعه‌ی شهر سخن گفت.

شهردار سیرجان در زمینه هوشمندسازی و حوزه پی‌ام‌آی‌اس، گفت: سامانه پی‌ام‌آی‌اس یعنی حذف سلیقه شخص شهردار، یعنی برنامه‌محور‌ و شفاف‌بودن و اینکه این برنامه قابلیت ارزیابی عملکرد همکاران مجموعه شهرداری را داراست.

وی توسعه پارکینگ‌ها و بازگشایی معابر از جمله خیابان بدر جنوبی را برای کاهش ترافیک در سطح شهر عنوان کرد و افزود: برای ایجاد مدیریت ترافیک در سیرجان، حدود ۵۲ دوربین کنترل ترافیکی کار گذاشته شده و مرکز کنترل ترافیک راه‌اندازی گردیده است.

در این نشست شهردار سیرجان از پیش‌نویس طرح توسعه سیرجان در قالب استفاده از مشاوران صحبت کرد و تصریح نمود: سال آینده برنامه طرح توسعه سیرجان ۵،۱۰ و ۱۵ ساله بسته می‌شود. درخصوص حمل‌و‌نقل و ترافیک، ایمنی شهر، دفع آب‌های سطحی و سایر موضوعات شهری مشاور گرفته شده و معضلات شهری با نظریاتی که پشتوانه مطالعاتی داشته باشد، حل خواهد شد.
کریمی‌پور با اشاره به نارضایتی در مورد تمام سطوح مدیریت شهری مثل اجرای عملیات‌های عمرانی نظیر تملک املاک پارکینگ و بادگیر چپقی و خیابان بدر جنوبی، بیان کرد: نارضایتی در موردتمام سطوح مدیریت شهری وجود دارد. بسیاری از موضوعات چون زیرساخت شهر محسوب می‌شود و نفع عمومی را به دنبال دارد، باید انجام شود.
وی از فعالیت مدیریت شهری و اجرای عملیات‌های عمرانی و توسعه‌ای در سال ۱۴۰۲ خبر داد و گفت: اکثر قراردادهای حوزه توسعه و عمران شهری از مهرماه به بعد بسته شده و چشم‌انداز خوبی برای ادامه‌ی کار مدیریت شهری با پشتوانه شورای شهر، همراهی رسانه‌ها و همکاری شهروندان پیش رو داریم.

در ادامه این جلسه، توضیحاتی پیرامون یخدان‌های دوقلو کف‌سازی و محوطه‌سازی اطراف آن، همکاری با مسئولان پروژه فاضلاب شهری، ساماندهی دکه‌های سطح
شهر، ساماندهی سایت نگهداری سگ‌های ولگرد، هوشمندسازی تقاطع‌های سطح شهر، نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی، سد معبر، فضای سبز شهری، بهشت زهرای قدیم و سایر موضوعات از جمله مباحثی بود که شهردار سیرجان در پاسخ سئوالات خبرنگاران به آن‌ها پرداخت.

شایان ذکر است؛ بازدید از سامانه ۱۳۷و PMIS، پارکینگ خیابان امام، پارکینگ پشت بازار و خیابان ۱۷ شهریور، بازگشایی خیابان بدر جنوبی، جدول‌گذاری شهرک صدرا، بازدید از دیوار‌های پیش‌ساخته و حصار املاک شهرداری، بازدید از آسفالت و زیرسازی و کانیو در شهرک‌های سمنگان، سی‌بی‌جی، بازدید از اصلاح ورودی شهرک ثارالله، آسفالت معابر آباده، زمین چمن شهرک آب، بهسازی ورودی شیراز، آسفالت و کانیو مکی‌آباد، رنگ‌آمیزی دیوارهای سطح شهر و حذف نازیبایی‌ها، انبار پایانه مسافربری، بهسازی بلوار نماز، گذر خانواده، جدول‌گذاری خیابان جنت، باغ ایرانی شمالی و جنوبی، کتابخانه صفر انرژی، گذر غذا، بازدید از عملیات هرس و سربرداری درختان سطح شهر، بهسازی بلوار عباسپور، هفته‌بازها، جدول‌گذاری شهرک برق، بهسازی بوستان خیابان لقمان حکیم، پروژه اجرای شبکه آب خام، آسفالت و سنگ‌فرش برخی خیابان‌ها من‌جمله خیابان فردوسی، از برنامه‌های تدارک دیده شده توسط مدیریت شهری برای اهالی رسانه بود.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=9810

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

آخرین خبرها

پیشنهادی