اولین سمپوزیوم بین‌المللی مجسمه سازی؛

سیرجان میزبان هنرمندان برجسته داخلی و خارجی

دبیر سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی سیرجان از برگزاری اولین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی در ابعاد بین‌المللی با حضور هنرمندان برجسته داخلی و خارجی خبر داد.

به گزارش واحدخبر مدیریت ارتباطات شهرداری سیرجان امین زند با اعلام این خبر افزود: پس از مطالعات و بررسی مسایل مختلف با همت و تلاش شهرداری و شورای اسلامی شهر سیرجان، اولین دوره سمپوزیوم مجسمه‌سازی در ابعاد بین‌المللی با ارایه بیش از ۷۰ اثر از ۲۹ هنرمند مجسمه ساز برجسته داخلی و خارجی برگزار و طرح‌های برگزیده توسط ۱۱ هنرمند برجسته کشوری و سه هنرمند خارجی از کشورهای ارمنستان، ترکیه و بحرین و در بازه زمانی ۵ تا ۲۵ تیرماه جاری ساخته و به تصویر کشیده خواهد شد.
وی ادامه داد: این آثار در کمیته تخصصی شهرداری و با حضور اساتید و هنرمندان برجسته این حوزه همچون جعفر نجیبی، پیمان کریمی و نمایندگانی از شهرداری و شورای شهر داوری و ۱۴ طرح انتخاب شد.
دبیر سمپوزیوم بین المللی مجسمه سازی سیرجان با بیان اینکه این سمپوزیوم با شعار «سیرجان شهر فرصت ها» با در نظر گرفتن شاخص هایی از جمله گلیم، دارالحسین، صنعت و معدن ، پسته و حمل و نقل و ترانزیت با استفاده از سنگ طراحی میشود، افزود: برای انتخاب این هنرمندان مؤلفه‌هایی همچون رزومه و سابقه حضور حداقل در ۳ سمپوزیوم‌ معتبر و نیز توانایی ساخت اثر در مدت ‌زمان تعیین شده در اولویت قرار گرفت.
امین زند در توضیح چگونگی فرایند ساخت مجسمه توسط هنرمندان بیان کرد: بازه زمانی ساخت آثار هر روز در کارگاه فنی زیباسازی شهرداری است و در کنار هر یک از این هنرمندان یک دستیار که ۱۰ نفر از این دستیاران از هنرمندان ساکن شهر سیرجان هستند قرار خواهد داشت؛ ضمن اینکه سفارش آثار هنری به مجسمه‌سازان برجسته با صرف هزینه بسیار بالایی همراه بود که اکنون در قالب این سمپوزیوم هزینه تولید و استفاده از آن به میزان قابل‌توجهی کاهش‌ یافته که این سمپوزیوم علاوه بر جنبه های فرهنگی هنری و توسعه صنعت توریسم در حوزه نمادهای شهری صرفه اقتصادی بسزایی نیز برای شهرداری سیرجان دارد.
وی با اشاره به ویژگی‌های جانبی این رویداد بیان داشت: حضور این مجسمه‌سازان در سیرجان فرصت مناسبی است که علاوه بر ارتقای سطح هنری شهر، بهره‌مندی
دانشجویان و هنرمندان سیرجان و شرق کشور از دانش
و تجربه این هنرمندان و معرفی فرهنگ و جاذبه‌های گردشگری سیرجان به این هنرمندان بزرگ داخل و خارج کشور و توسعه گردشگری شهر است.
زند به برگزاری تور بازدید و برپایی کارگاه و سمینار علمی و آموزشی توسط این اساتید طی اعلام برنامه زمانبندی خبر داد گفت: آثار اولین سمپوزیوم مجسمه‌سازی بین‌المللی سیرجان در مردادماه رونمایی و آثار تولیدی نخست به مدت دو هفته به صورت نمایشگاهی برای بازدید شهروندان قرار می‌گیرد و پس از آن در مناطق ۲ گانه شهری به صورت دایمی جانمایی و نصب خواهد شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=9903

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: