رییس شورای شهر سیرجان مطرح کرد؛

لزوم اشاعه فرهنگ کتابخوانی

رییس شورای شهر سیرجان از احداث کتابخانه مرکزی و بهسازی کتابخانه شهید صفاری در دستور کار شورا و شهرداری خبر داد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان، آیین اختتامیه نهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب، روز گذشته با حضور مدیرکل مجامع، تشکل ها و فعالیت های فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، فرماندار ویژه شهرستان سیرجان، رییس شورای شهر سیرجان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان، معاون سیاسی و امنیتی فرمانداری، رییس دفتر نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس و جمعی از مسوولان و ساکنین محلی با ادای احترام به مقام شامخ شهدا در گلزار شهدای روستای نصرت آباد (روستای دوستدار کتاب) برگزار شد.
حسن خدامی‌پور رییس شورای شهر سیرجان در حاشیه این مراسم طی بازدید از کتابخانه صفاری در نشستی با فرماندار، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کرمان و مدیر کتابخانه های سیرجان بر لزوم اشاعه فرهنگ کتابخوانی تاکید کرد و یادآور شد: سیرجان بعنوان شهر پیشگام و پایه گذار در زمینه برگزاری مسابقه نسیم نهج البلاغه، دهها مسابقه دیگر همچون نسیم رضوی، جشنواره ملی کودک و نوجوان رضوی و … را برگزار کرد.
وی توسعه فرهنگی را پایه و اساس سایر ابعاد توسعه در یک جامعه دانست و افزود: مهمترین معیار ارزیابی توسعه فرهنگی، میزان مطالعه و کتابخوانی مردم است که دستیابی به آن با همکاری نظام آموزشی امکانپذیر است.
رییس شورای شهر سیرجان تصریح کرد: وضعیت کتاب و کتابخوانی یکی از دغدغه های مهم مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در چند سال گذشته بوده و ایشان همواره توجه جدی به کتاب داشته اند و در مناسبت های مختلف، بیاناتی را در زمینه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه ایراد فرموده اند. که این فرمایشات باید فصل الخطاب فرهنگ کتاب و کتابخوانی قرار گیرد.
گفتنی است بهسازی کتابخانه صفاری، توسعه کتابخانه مرکزی با همکاری شورا و شهرداری و ایجاد ظرفیت جدید در راستای توسعه فرهنگ کتاب و کتابخوانی از جمله موضوعاتی بود که مورد بررسی، گفتگو و تبادل نظر قرار گرفت.
مراسم پایانی نهمین جشنواره روستاها و عشایر دوستدار کتاب با هدف تجلیل از اقدامات و تلاش‌های مسوولان و اهالی این روستا، عصر دیروز در روستای نصرت آباد، با حضور جمعی از مسوولان وزارت ارشاد، مدیران استانی و شهری برگزار شد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=10361

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: