در نشست علنی شورای شهر سیرجان مطرح شد؛

مصالح شهر و منافع مردم خط قرمز شورای شهر است

نشست علنی شورای اسلامی شهر سیرجان با حضور اعضای شورای شهر، قائم مقام شهردار سیرجان، معاون توسعه مدیریت و منابع شهرداری، معاون فنی و زیربنایی شهرداری، مدیر سازمان مدیریت پسماند، مدیر سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری سیرجان، مشاور پروژه MRF و جمعی از اهالی رسانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی شهر سیرجان، در این نشست حسن خدامی‌پور رییس شورای شهر ضمن تبریک روز نوجوان، پدافند غیرعامل و گرامیداشت روز ۱۳ آبان و روز مبارزه با استکبار جهانی، به بررسی نامه‌ها و برنامه‌های در دستور کار شورا پرداخت و گفت: یکی از الزامات حفاری‌های سطح شهر رعایت مقررات است و شهرداری بدون اخذ مجوز حفاری از شورای شهر، مجاز به صدور مجوز حفاری نیست.
وی همچنین در خصوص اجرای طرح‌های عمرانی سطح شهر افزود: پیمانکاران، مجریان و ناظران شهرداری موظفند در خصوص روند اجرا و تعویض جدول‌های معابر سطح شهر نسبت به رعایت قوانین اقدام و نهایت دقت در حفظ فضای سبز و درختان و محیط زیست داشته باشند و در صورت قطع درخت یا آسیب رساندن به فضای سبز، بایستی با فرد خاطی برابر مقررات برخورد شود.
رییس شورای شهر سیرجان ادامه داد: شورای شهر مصالح شهری و منافع مردم را در نظر می‌گیرد و این موضوع خط قرمز ما است و هیچ منفعت شخصی و فردی برای هیچ یک از شهروندان یا گروه های خاص قائل نیستیم.
دیگر اعضای شورای شهر نیز در خصوص موضوعاتی همچون احداث کمربند فضای سبز در بهشت رضا(ع)، تسهیل در روند تردد شهروندان و کاهش ترافیک، حفاری‌های سطح شهر و … به ارایه توضیحات و نقطه نظرات خود پرداخته و ضمن بررسی موضوعات بازدیدهای هفتگی، خواستار رسیدگی و رفع مشکلات موجود در مناطق و محلات از سوی معاون فنی و زیربنایی شهرداری شدند.
در این نشست همچنین مدیر سازمان مدیریت آرامستان‌های شهرداری سیرجان با اشاره به چگونگی روند دفن اموات در بهشت رضا (ع) بیان کرد: دفن اموات در بهشت رضا(ع) با تمام امکانات و تشریفات شرعی و قانونی انجام می‌شود تا شهروندان به جز ناراحتی و غم و درد از دست دادن عزیزشان، مشکل دیگری نداشته باشند و با توجه به اینکه طبق مقررات و دستور دادستان محترم شهرستان سیرجان دفن اموات در محدوده شهری ممنوع است و سازمان آرامستان های شهرداری سیرجان مکلف به اجرای قانون است.
مصطفی پورخسروانی گفت: بازگشایی مسیر تردد خودروها، احداث پارکینگ در ضلع جنوبی بهشت رضا(ع) به وسعت ۷۵۰۰ مترمربع، رفع مشکلات ترافیکی، توسعه فضای سبز، سالن انتظار، آماده سازی قبور در قطعات مختلف و تمام امکانات لازم برای دفن اموات آماده است.
در ادامه این نشست نامه های وارده به شورا با موضوعات مختلف همچون تعیین و شناسایی حسابرسی مالی شهرداری مورد بحث و تبادل نظر و تصویب قرار گرفت.
گفتنی است در این جلسه ۴ ساعته، محمد حیات نیا مشاور پروژه MRF در رابطه با روند ارزیابی مالی اقتصادی و تعیین مدا مشارکت سرمایه‌گذاری سناریو نهایی، توضیحات لازم را به اعضای شورای شهر جهت تصمیم گیری ارایه کرد.

در facebook به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در telegram به اشتراک بگذارید
در whatsapp به اشتراک بگذارید
در print به اشتراک بگذارید

لینک کوتاه خبر:

https://sirjanshahr.ir/?p=10301

نظر خود را وارد کنید

آدرس ایمیل شما در دسترس عموم قرار نمیگیرد.

  • پربازدیدترین ها
  • داغ ترین ها

پربحث ترین ها

پیشنهادی: